Gold Planet
specjalizacja
Fizjoterapia

Fizjoterapia Piła

Fizjoterapia jest nieocenioną pomocą przy przywracaniu sprawności fizycznej, mobilizacji organizmu do regeneracji i zapobieganiu nawrotom i postępowaniu wielu chorób z zakresu zaburzeń ruchu. Dzieli się na fizykoterapię i kinezyterapię, znajdując zastosowanie w niemal każdej dziedzinie medycznej i w przeważającej ilości przypadków. W Centrum Medycznym K2 nie mogło zabraknąć tak ważnej specjalizacji.

Fizjoterapia Piła - nasi specjaliści:
Aleksandra Jakubowska Dominika Jersk

Czym zajmują się fizjoterapeuci i w jakich przypadkach mogą pomóc?


Fizjoterapeuta to osoba z wykształceniem medycznym, która pomaga przywrócić zdolność ruchową, rehabilituje i pomaga łagodzić bóle różnego pochodzeia wielu części ciała. Fizjoterapeuci w swojej codziennej pracy stosują różne metody leczenia oraz stosowanych zabiegów, m.in. masaże, światłolecznictwo i ciepłolecznictwo, gimnastykę, kinesiotaping czy ultrasonografię.

Chodź fizjoterapeuci wielu osobom kojarzą się z masażami bolących pleców, zakres ich umiejętności jest o wiele większy. Można zgłosić się do nich z różnymi dolegliwościami – nie tylko ze strony układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, ale również sercowo-naczyniowego, oddechowego czy z problemami neurologicznymi (np. po udarze).


 

Cennik:


• Masaż leczniczy - 150 zł (60 min),
• Masaż klasyczny pleców - 150 zł (60 min),
• Masaż tkanek głębokich - 150 zł (60 min),
– cel: zmniejszenie napięcia, rozluźnienie i wpłynięcie na stan mięśni, a także zwiększenie płynności ruchów).
• Masaż leczniczy kręgosłupa - 150 zł (60 min),
– (cel: niwelowanie bólu w kręgosłupie i w mięśniach),
• Terapia indywidualna - 150 zł (60 min),
– (zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów).
• Terapia kobiet w ciąży - 150 zł (60 min),
– mimo tego, że ciąża jest najpiękniejszym okresem w życiu kobiety, mogą jej towarzyszyć różne dolegliwości. Kobietom w ciąży mogą doskwierać m.in.: bóle pleców i bioder, rozejście mięśnia prostego brzucha czy rwa kulszowa. Na szczęście z pomocą przychodzi fizjoterapia, która może pomóc złagodzić ból, zapobiegać nietrzymaniu moczu oraz przygotować ciało do porodu. Podczas wizyty u naszych fizjoterapeutów stosowane są ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, wzmacniające czy kinesiotaping. 
• Manualny drenaż limfatyczny - 100 zł (30 min), 
– znajduje zastosowanie u pacjentów z obrzękiem żylnym, pourazowym i pooperacyjnym, a także w terapii obrzęku limfatycznego (pierwotnego lub wtórnego). Cel: dzięki spowodowaniu większej elastyczności naczyń limfatycznych i zwiększeniu siły tłoczącej, polepsza się przepływ limfy w naczyniach, a także następuje poprawa jej filtracji w węzłach chłonnych, co niweluje powstawanie zastojów. 
• Kinesiotaping - 50 zł (30 min),
– cel: stymulowanie mięśni i wzmocnienie stawów, jednak bez wielkiego wysiłku czy nadmiernego podnoszenia ciśnienia. Kinesiotaping polega na oklejaniu ściśle określonych obszarów na ciele specjalnymi, elastycznymi taśmami.
• Kinezyterapia - 60 zł (30 min),
– określa się ją również jako ćwiczenia usprawniające czy też gimnastyka, gdyż polega na leczeniu ruchem.
• Masaż bańką chińską - 100 zł (60 min),
– masaż pleców przy pomocy bańki chińskiej.
• Masaż relaksacyjny - 200 zł (90 min),
– obszar na ciele, jaki obejmuje masaż: plecy, nogi, ręce.
• Masaż twarzy - 150 zł (60 min),
– do wyboru dwa rodzaje masażu:  liftingujący, wzorowany na masażu Kobido, lub leczniczy (po porażeniu nerwu twarzowego).
• Terapia blizn - 80 zł (30 min),
• Terapia manualna - 150 zł (30 min),
– ma na celu wykrycie przyczyn schorzeń kręgosłupa i układu ruchu oraz opracowanie metod ich leczenia. W tym celu stosuje się techniki terapeutyczne oraz diagnostyczne. Wskazaniami do terapii manualnej są m.in.: rwa kulszowa, bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa, bóle głowy czy mięśni.
• Terapia mięśniowo-powięziowa - 150 zł (60 min),
– poprawia zakres ruchomości tkanek, jak również ogólne funkcjonowanie organizmu, przynosi ulgę w bólu.