Gold Planet
specjalizacja
Psychiatria

Psychiatra Piła


To szczególnie wrażliwa część naszej działalności. Psychiatria zajmuje się leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Na każdym etapie możesz liczyć na intymność i absolutne bezpieczeństwo.
Nasi specjaliści pomagają w leczeniu:
  1. depresji;
  2. zaburzeń psychicznych (kiedy występują urojenia, omamy, zaburzenia świadomości);
  3. zaburzeń emocjonalnych;
  4. zaburzeń osobowości;
  5. choroby afektywnej dwubiegunowej;
  6. nerwicy;
  7. schizofrenii;
  8. uzależnień;
  9. anoreksji;
  10. bulimii;
  11. psychozy;
  12. zespołu stresu pourazowego;
  13. zespołu stresu pourazowego;
  14. choroby zawodowej;
  15. syndrom DDA;
  16. myśli i skłonności samobójczych.
Przechodzisz trudny okres w życiu? Podejrzewasz u siebie depresję, stres pourazowy czy któreś z wyżej wymienionych schorzeń lub zaburzeń? To dobry moment, by udać się do psychiatry. Bez obaw, lekarz ten nie będzie Cię oceniał, a często jest jedyną osobą, która może udzielić pomocy. Obowiązuje go tajemnica lekarska i przestrzeganie Kodeksu Etyki Lekarskiej, więc powierzone mu problemy nie wyjdą poza gabinet lekarski.

Psychiatra czy psycholog?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, do kogo się udać ze swoim problemem. Aby sobie na nie odpowiedzieć, warto się dowiedzieć, co różni oba te zawody.

Psychiatra to absolwent medycyny. W przeciwieństwie do psychologa jest więc lekarzem. Należy się do niego udać w przypadku cierpienia psychicznego, miewając m.in. stane lękowe, podejrzenie depresji i inne (wymienione wyżej). Również wtedy, gdy zachodzi potrzeba przepisania leków (także na receptę) czy otrzymania zwolnienia lekarskiego ze względu na chorobę czy trudności psychiczne.

Psycholog to osoba z tytułem magistra psychologii. Posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje oraz umiejętności do przeprowadzania rozmów, terapii, testów psychologicznych. Doskonale zna mechanizmy funkcjonowania ludzkiej psychiki i wynikających z niej konkretnych zachowań. Zarówno psychiatrzy, jak i neurolodzy często kierują pacjentów właśnie do psychologów, w celu sprecyzowania diagnostyki.

Warto wiedzieć, że psycholodzy i psychiatrzy niejednokrotnie ze sobą współpracują, kierując pacjenta do tego drugiego. Często jest to najlepsze rozwiązanie, by polepszyć efektywność leczenia.

Kogo wybrać?

Podsumowując: jeśli czujesz, że potrzebujesz konsultacji z lekarzem, czujesz, że Twój stan psychiczny nie pozwala Ci wykonywać codziennych obowiązków, masz stany lękowe, podejrzewasz, że możesz chorować na depresję lub inne choroby – umów wizytę u psychiatry. Jeśli masz gorszy okres w życiu, przeżyłeś traumę, nie radzisz sobie z problemami lub po prostu potrzebujesz „się wygadać”, możesz udać się do psychologa. Nie martw się – jeśli okaże się, że pomoc psychologiczna nie jest wystarczająca, psycholog Cię o tym poinformuje i wówczas zaleci wizytę u psychiatry.

W Centrum Medycznym K2 funkcjonuje zarówno poradnia psychiatryczna, jak i psychologiczna. Oto nasi specjaliści z tych dziedzin:

Martyna Wachowiak – psychiatra
Aleksandra Cegieła – psycholog
Alicja Baranowska – psycholog
 

Koszt konsultacji to 250 zł. 

W cenie zawiera się proces diagnostyczny,
proces terapeutyczny bieżący oraz ustalenie długoterminowego procesu leczenia.

Ceny pozostałych procedur medycznych ustalane są bezpośrednio na wizycie i przedstawiane pacjentowi w procesie diagnostyki w zależności od stanu choroby, stosowanych środków farmakologicznych oraz przeciwwskazań indywidualnych.