Gold Planet
specjalizacja
Psychologia

Psycholog Piła


Psychologia to dziedzina, w której wyczucie, delikatność i umiejętność rozumienia problemów pacjenta, mają szczególne znaczenie.
W gabinecie psychologicznym możesz liczyć na pomoc w następującym zakresie:
  1. konsultacje psychologiczne
  2. badania psychologiczne
  3. psychoterapia indywidualna
  4. diagnoza trudności szkolnych
  5. poradnictwo dla par
  6. interwencja kryzysowa
  7. poradnictwo w zakresie trudności wychowawczych
  8. zaburzenia nastroju
  9. zaburzenia odżywiania
  10. prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych

Czym zajmuje się psycholog i jakie ma kompetencje?

Psycholog to osoba, która zajmuje się leczeniem psychologicznym oraz stawianiem odpowiedniej diagnozy. Przeprowadza szczegółowe wywiady, rozmowy, jak również wykonuje testy psychologiczne, by jak najtrafniej ocenić przyczyny problemu z różnych dziedzin życia pacjenta. Ma obszerną wiedzę z zakresu sposobu funkcjonowania ludzkiej psychiki, pamięci, procesów psychologicznych i myślowych. Zna również odpowiedź na pytanie, jak radzić sobie z wszechobecnym stresem. 

Psychologowie pomagają rozwiązywać ludzkie problemy z każdej sfery i na każdym etapie ich życia. Pomagają również w spojrzeniu na problemy z innej perspektywy, z dystansem, dzięki czemu łatwiej można dostrzec swoje, ewentualne, błędy.

Kiedy warto się zgłosić?

Kiedy masz wrażenie, że pewne życiowe sytuacje zaczynają Cię przerastać, nie radzisz sobie z problemami, a samodzielne próby ich rozwiązania kończą się niepowodzeniem. Gdy nie masz wsparcia nikogo bliskiego lub jeśli czujesz, że jest ono niewystarczające i potrzebujesz spojrzenia na swoje życie z perspektywy osoby trzeciej, specjalisty. U psychologa uzyskasz pomoc w radzeniu sobie z trudnościami, życiowymi zmianami, traumą czy stresem. 

Podpowiedzi co zrobić, gdy nie czujesz się akceptowany. Problemy z dziećmi, w związku, w pracy czy z najbliższymi… ze wszystkim tym możesz zwrócić się do psychologa. Specjaliści w Centrum Medycznym K2 przyjmują nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, jak i osoby starsze.

Wizyta u psychologa w Pile – czy należy się jej obawiać?

Odpowiedź brzmi: NIE. Choć wizyta u psychologa może wzbudzać wiele obaw, które są zrozumiałe, warto się jednak przełamać. Wbrew pozorom, rozmowa na prywatne, często intymne tematy, przychodzi łatwiej z osobą obcą, niż z kimś z naszego otoczenia. Tym bardziej, mając świadomość, że ta obca osoba to specjalista doświadczony w tym, co robi; osoba, która miewała setki podobnych przypadków i doskonale wie, jak udzielić pomocy i wsparcia.

Należy pamiętać, że wizyta u psychologa czy nawet psychiatry, to żaden wstyd. Należy traktować tych specjalistów tak, jak wszystkich innych i udawać się do nich, gdy zajdzie problem. Podobnie, jak udajemy się do lekarza rodzinnego, gdy mamy grypę lub do okulisty, gdy mamy problem ze wzrokiem.

Psycholog Piła - poznaj naszych specjalisów:  Aleksandra Cegieła Alicja Baranowska
 

Psycholog czy psychiatra?

Choć obu tych specjalistów wiele łączy, wiele ich też dzieli. Przede wszystkim fakt, iż psychiatra to osoba po studiach medycznych, a więc lekarz. Może więc wdrożyć leczenie farmakologiczne i nie tylko. Po szczegóły odsyłamy do zakładki psychiatria.
 

W jakich przypadkach należy udać się do psychiatry?  

– depresja,
– zaburzenia emocjonalne, osobowości i wszelkie zaburzenia psychiczne, którym towarzyszą urojenia, omamy czy zaburzenia świadomości),
– anoreksja, bulimia,
– choroby zawodowe,
– skłonności i myśli samobójcze,
– syndrom DDA,
– psychoza, nerwica, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa,
– uzależnienia,
– zespół stresu pourazowego.

Jeśli okaże się, że problem, z którym zgłosisz się do psychologa, kwalifikuje się do konsultacji psychiatrycznej, psycholog przekaże Ci taką informację. Może się również okazać, że aby polepszyć efektywność leczenia, będą wskazane wizyty u obu tych specjalistów.
 

Koszt konsultacji: od 150 zł.