Gold Planet
Piotr Pietryga
Piotr Pietryga
„Moją misją jest wsparcie i przeprowadzenie pacjenta przez leczenie, jednocześnie edukując go i zalecając działania chroniące przed następstwami choroby”.
Umów wizytę

Piotr Pietryga – lekarz rodzinny

W trakcie cyklu naszego życia w ciele wciąż zachodzą dynamiczne procesy, które wpływają na to, jak się aktualnie czujemy oraz na to, jak będziemy się czuć w przyszłości. Możemy w pozytywny sposób oddziaływać na ich przebieg sprawiając, by stan naszego zdrowia był na jak najlepszym poziomie – niezależnie od tego, czy dopiero zachorowaliśmy, czy zmagamy się z chorobą już dłuższy czas. 

Absolwent Wydziału Lekarskiego i Farmaceutycznego Uniwersytetów Medycznych w Poznaniu i Wrocławiu – Piotr Pietryga

Na co dzień pracuje w poradni lekarza rodzinnego w Poznaniu i jest w trakcie specjalizacji na lekarza medycyny rodzinnej. Dodatkowo zajmuje się kompleksowym leczeniem bólu przewlekłego w Centrum Medycznym K2 w Pile.

PRZEGLĄD LEKOWY:

 

Jedynym z powodów rosnącej długości życia jest wzrastająca świadomość zdrowotna. Przyjmowanie dużej ilości leków jest jednym z negatywów skutków wielochorobowości. Bywa, że mogą one wzajemnie na siebie wpływać, co skutkuje niekorzystnymi interakcjami: zmieniają siłę działania, wywołują niekorzystne reakcje.

Przeciążeni pracą lekarze POZ nie zawsze mogą na bieżąco weryfikować lub, nawet jeśli jest taka możliwość, modyfikować toczące się terapie. 

Dlatego oprócz leczenia, Piotr Pietryga oferuje usługę przeglądu lekowego aktualnie przyjmowanych przez pacjenta farmaceutyków. Przegląd lekowy to analiza przyjmowanych leków pod kątem optymalizacji ich ilości. Jednym z rezultatów może być również znalezienie oszczędności, ustalając adekwatne refundacje i, w miarę możliwości, dokonując korekty doboru leków.

 

Przegląd ten obejmuje dwie konsultacje:

  1. Zebranie obszernego wywiadu lekarskiego, m.in. historię chorób, obecny stan zdrowia oraz informacje o medykamentach, które pacjent przyjmuje.

  2. Przekazanie i omówienie zaleceń związanych ze zmianą leków oraz przekazanie dalszych zaleceń zdrowotnych.

 

Dokument ten można przedstawić do akceptacji swojemu lekarzowi, np. lekarzowi rodzinnemu, w celu otrzymania kontynuacji terapii w ramach NFZ. 

 

LECZENIE BÓLU PRZEWLEKŁEGO

 

W ramach pracy w Centrum Medycznym K2 w Pile, Piotr Pietryga zajmuje się również leczeniem bólu przewlekłego (czyli z definicji, trwającego powyżej 3 miesięcy) lub bólu nawracającego. Jego zadaniem jest pomoc w rozpoznaniu źródła bólu oraz jego leczenie. Ból leczymy według światowego standardu – między innymi z możliwością konsultacji z fizjoterapeutą, ortopedą i psychologiem. Celem jest zmniejszenie cierpienia pacjenta. By uzyskać jak najlepsze wyniki i zminimalizować ból, stosuje m.in. medyczną marihuanę. Dla najefektywniejszej terapii medyczną marihuaną, ból powinien być leczony wraz z innymi schematami leczenia. Jeśli w danym bólu konopie mogą nie zmniejszać objawów bólowych, zajmuje się doborem innego, skutecznego leczenia. 

 

Piotr Pietryga zaprasza do kontaktu

Umów się na wizytę
Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne K2 z siedzibą w 64-920 Piła ul. Żeleńskiego 17. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w niniejszym formularzu kontaktowym w celu odpowiedniego ustosunkowania się do Twojej wiadomości, w tym udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania przez nas danych osobowych znajdziesz tutaj.